rompers dla dzieci

Rompers dziecięcy – co to takiego?

W naszym kraju ten typ ubranek dziecięcych nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością, ale może to wynikać z tego, że póki co nie spolszczono jego nazwy. A nie każdy potrafi porozumiewać się w języku angielskim i z tego powodu nie każdy wie, czym właściwie jest rompers dziecięcy. W takim razie co to takiego?

Rompers, czasami nazywany też rampersem, to typ ubranka zbliżonego do popularnego pajaca dziecięcego. Nie jest on jednak dokładnie tym samym. Rompers wyraźnie różni się od pajacyków swoją budową, ponieważ nie zawiera charakterystycznych dla pajacyków stópek. Nie musi mieć też wcale długich rękawów i długich nogawek. Najczęściej jest bowiem wręcz odwrotnie! Rompersy dziecięce mogą mieć oczywiście różne kształty, formy i budowy, ale w zdecydowanej większości składają się z krótkich rękawków oraz krótkich nogawek, tak więc stają się idealną propozycją stroju na ciepłą wiosnę lub lato i w tych porach roku najczęściej są noszone przez maluszki. Niektóre modele wzbogacane są także kapturami. Dzięki temu potrafią nawet częściowo ochronić dziecko przed silniejszym wiatrem na spacerze.

Rampersy w większości przypadków są zakładane przez głowę. Nie mają stopek, a za to mają długie rękawki i nogawki. A jak zaleca się je nosić? Jak to już zwykle bywa z ubrankami dziecięcymi, gama zastosowań jest po prostu nieskończona. Przeważnie jednak rompers przyjmuje rolę samodzielnego ubranka. Staje się gotowym strojem, który można szybko założyć na ciałko, by od razu zabrać dziecko na spacer lub do sklepu. Czasami też rampersy traktowane są jak odzież wierzchnia i w tym przypadku mają za zadanie zapewnić ciału maluszka jeszcze lepsze ogrzanie, co sprawdza się szczególnie dobrze podczas chłodnych zimowych bądź jesiennych dni.

Mimo iż klasyczny rompers powinien być zakładany przez głowę, to jednak warto poszukać modelu z przyszytym suwakiem bądź wczepiony napami czy zatrzaskami. Takie zapinane ubrania dla niemowląt są po prostu wygodniejsze. Łatwiej można się też z nimi obchodzić, co samym rodzicom zdecydowanie ułatwia życie.

Dodaj komentarz