wyprawka dla dziecka

Kompletowanie wyprawki dla noworodka

O wyprawce dla noworodka należy pomyśleć jeszcze przed samym porodem – to sprawa dość oczywista. Lepiej z tym nie zwlekać i nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Bywa przecież tak, że poród zostaje nagle przesunięty i wypada kilka tygodni przed wyznaczonym przez lekarza terminem. Warto więc wcześniej wybrać odpowiednią odzież dla dzieci i przygotować z niej solidną i idealnie skompletowaną wyprawkę. A co takiego powinno się w niej znaleźć? Na pewno nie może w niej zabraknąć kilku podstawowych elementów, które przydadzą się każdemu maluszkowi.

Świetnymi ubrankami dla dzieci są tzw. body. To ten typ odzieży, który jest bardzo często wybierany przez świeżo upieczonych rodziców. Body zapinane są od dołu w kroku, dzięki czemu doskonale trzymają pampersa i pozwalają na jego szybką i wygodną wymianę. Istnieje kilka odmian tego podstawowego dziecięcego ubranka. Są body z krótkim bądź długim rękawkiem, a także te na ramiączkach. Niektóre zakładane są przez głowę, inne można normalnie zapiąć. Warto sprawdzić tutaj różne ubrania dla dzieci i samemu spróbować określić, które z nich byłoby najlepsze dla malca.

Równie praktyczne w życiu codziennym okazują się pajace. Górna ich część może przypominać body z długim rękawem, tyle że pajac wyposażony jest także w długie spodnie połączone ze skarpetkami. To po prostu taki kostium. Praktyczny i niezwykle wygodny kombinezon. Pajace świetnie sprawdzają się podczas przeróżnych sytuacji, dlatego ubrane w nie dziecko może spokojnie wyjść i na spacer, i do lekarza bądź na wizytę u rodziny. Niektóre maluchy lubią też spać w przytulnych pajacykach. Czasami ten typ ubioru zastępuje również bieliznę, jeśli tylko jest wykonany z cienkiego materiału.

Oczywiście ubranka dla dzieci stanowią znacznie większą grupę produktów, dlatego trudno by było wymienić wszystkie ich rodzaje w jednym tekście. Samemu trzeba je sprawdzić. Rodzic sam powinien zainteresować się tym tematem. W jego wyprawce dla noworodka powinny pojawić się różnorodne ubranka, bielizna i inne dodatki. Trzeba kupić je wcześniej, by potem nie było na to za późno.

Dodaj komentarz