kosmetyki dla dzieci

Jak umiejętnie wybierać kosmetyki dla dzieci?

Skóra dziecka ma zupełnie inne potrzeby niżeli skóra osoby dorosłej. Różnice tyczą się przede wszystkim jej grubości. Dziecięca skóra jest znacznie cieńsza od tej dorosłej i przez to jest też bardziej wrażliwa. Nawet kosmetyki dla dzieci naturalne potrafią ją czasami podrażnić. Mimo wszystko warto wybierać właśnie te naturalne, które nie będą zawierać składników drażniących.

Tak naprawdę jednak w polskim prawie nie ma niestety jasnych zapisów dotyczących tego, jaki produkt może zostać nazwany mianem kosmetyku dla dzieci. Nie istnieje więc odrębna grupa preparatów kosmetycznych dla osób najmłodszych. Ogólnie rzecz biorąc uznaje się jednak, że kosmetykami dla dzieci nazywa się te produkty, które mogą być stosowane u osób poniżej trzeciego roku życia. A bardzo ważne jest oczywiście to, by te produkty umiejętnie wybierać. Dziecięca skóra ma dużo specjalnych potrzeb, a dobry kosmetyk musi je spełniać. Zawsze warto więc sprawdzać kupowane kosmetyki dla dzieci. Na pewno należy czytać ich etykiety oraz dołączane do nich ulotki. To z nich można wziąć wiele informacji na temat tego, jakim składem wykazuje się konkretny produkt oraz jak może on działać.

Kosmetyki dla dzieci muszą być więc dostosowane do potrzeb dziecięcej skóry. Dopóki nie osiągnie ona poziomu pełnej dojrzałości, będzie bardzo podatna na działanie przeróżnych czynników zewnętrznych. Warto zwrócić uwagę na to, że skóra dziecka zajmuje spory obszar ciała maluszka. Im mniej on waży, tym więcej jest jej w stosunku do innych części organizmu, a to znaczy, że przez skórę organizm malca może tracić spore ilości wody. Temu procesowi należy zapobiegać. Skóra dziecka nie powinna być więc wystawiana na przegrzewanie czy wychładzanie. Kosmetyki dla dzieci naturalne muszą natomiast wspierać jej naturalną barierę ochronną. Powinny wspomagać jej działanie i w razie czego ją regenerować bądź odbudowywać. Nie mogą natomiast tej warstwy niszczyć czy jakkolwiek inaczej uszkadzać.

Dodaj komentarz