szafa z ubraniami dla dziecka

Jak NIE należy organizować dziecięcej szafy?

Źle zorganizowana szafa dziecięca może utrudniać życie i dzieciakom, i samym rodzicom. Trudno cokolwiek w niej znaleźć. Gdy chce się wyciągnąć z niej nienoszoną ostatnio kurtkę przeciwdeszczową, by zabrać ją na wyjazd w góry czy nad morze, trzeba najpierw przedrzeć się przez olbrzymie warstwy bluz i swetrów, co doprowadza do jeszcze większego nieporządku. Wszystkie ubranka dla dzieci powinny mieć natomiast swoje stałe miejsce w garderobie. Jak zatem nie należy ich organizować, by nie dokładać sobie problemów?

Rodzice bardzo często idą w ilość, a nie w jakość. Wolą kupić maluchowi pięć kiepskich jakościowo koszulek, aniżeli sięgnąć po jeden porządny t-shirt, który przetrwałby z dzieckiem nawet i kilka sezonów. To pierwszy poważny błąd, który uniemożliwia zapanowanie nad chaosem w szafie. Jeżeli ubrań jest w niej za dużo, na nic zdadzą się dodatkowe wieszaki czy półki, skoro wszystko to stworzy efekt totalnego nieporządku. Warto więc na spokojnie przyjrzeć się zawartości całej garderoby i pozostawić w niej tylko te rzeczy, które naprawdę mają wyższą wartość. Całej reszty należałoby się pozbyć. Nienoszone ubranka dla dzieci można po prostu sprzedać, by jeszcze przy okazji na nich zyskać.

Drugim kluczowym błędem jest posiadanie tylko jednej szafy na ubranka dla wszystkich dzieci. A jeśli ma się w domu całą bandę szkrabów, należy każdemu maluchowi zagwarantować oddzielne miejsce do przechowywania odzieży, dodatków, butów, bielizny, piżamek i innych tego rodzaju przedmiotów. Jedna szafa tego wszystkiego na pewno nie zdoła pomieścić. A im więcej jest dzieci w domu, tym większy zapanuje w niej chaos. Korzystnym rozwiązaniem są też specjalne garderoby składające się z kilku oddzielnych stref, które można podzielić na dzieciaki. Dzięki temu każde z nich zyska swoją własną przestrzeń na ubrania. A jedna garderoba zajmie w pokoju mniej miejsca niżeli kilka oddzielnych szaf.

Odzież dla dzieci musi być właściwie przechowywana, jeżeli chce się zyskać nad nią pełne panowanie. Warto też pomyśleć o tym, by np. przed nadejściem wiosny chować gdzieś zimowe czy nawet jesienne ubrania, aby nie zajmowały one niepotrzebnie miejsca w szafie.

Ubranka dziecięce

Ubranka dziecięce cieszą się coraz większą popularnością. Nie można się temu dziwić, gdyż każdemu rodzicowi zależy przecież na tym, aby jego pociecha prezentowała się jak najpiękniej. Jak pokazują statystyki sklepy z ubraniami dla dzieci pojawiają się w sieci jak „grzyby po deszczu”. W całym tym szaleństwie, warto jednak określić odpowiednią strategię zakupową. Na czym ona w praktyce powinna polegać? Otóż na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że maluszki bardzo szybko wyrastają z kupionych rzeczy. Dlatego też dobrym pomysłem mogą być tanie ubranka dla dzieci. Pamiętajmy, że im mniej zapłacimy za zakupywane rzeczy, tym lepiej. Oczywiście tanie ubranka dziecięce nie muszą wcale być złe. Niejednokrotnie zdarza się bowiem tak, że tańsze wyroby wcale nie ustępują jakością tym lepszym. Oczywiście dziecko, które przystrojone jest w markowe ubranka dziecięce może cieszyć się większym prestiżem, lecz czy jest to aż tak ważne? Na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć jak najlepiej, gdy zastanawiamy się co kupić dziecku po urodzeniu oraz później. Kiedy mamy z kolei jakieś wątpliwości w tym temacie, to zawsze też możemy skorzystać z wiedzy fachowców. Dobry sklep dla dzieci powinien doradzić nam, jakie ubranka będą najlepsze.

Dodaj komentarz