ubranka dla niemowlaka

Body dla niemowlaka – czy warto je kupić?

Czego potrzebuje mały człowieczek, który dopiero co pojawił się na tym świecie? Na pewno różnorodnych ubranek, które powinny zapewnić mu wygodę i swobodę, niezbędne do poznawania otoczenia i całego świata. Takie właśnie jest body dla niemowlaka. To typ wyjątkowo wygodnego ubranka dla maluszka. Body może być lekkie i przewiewne, dzięki czemu nawet latem czy ciepłą wiosną sprawdzi się doskonale. Ten typ odzieży musi zagościć w szafie malca.

Podstawową i najważniejszą cechą body jest ich wysoka funkcjonalność. Jednoczęściowe ubranka z pozoru wydają się być trudne do ściągania i zakładania, ale z racji tego, że w miejscu kroku mają specjalne napy, zawsze można je rozpiąć, gdy tylko zaistnieje potrzeba zmiany pieluszki. Dziecka nie trzeba wtedy całego rozbierać. Wystarczy odpiąć napy w ciągu paru sekund i już można przejść do zmiany pieluchy. Istnieją też takie body, których nie zakłada się przez głowę. Są to tzw. ubranka kopertowe, które przeważnie gwarantują dzieciaczkom jeszcze większą wygodę.

A jak powinno być noszone takie body dla noworodka? Na ogół traktuje się je jako bieliznę lub ewentualnie warstwę podstawową ubioru. W takim wydaniu dogrzeją one skórę malca podczas chłodniejszych dni, czyli np. zimowych spacerów na świeżym powietrzu. Body to także świetna alternatywa dla tradycyjnych piżamek. Z powodzeniem zastępują one nocne stroje, a dzieci wprost uwielbiają w nich spać, leżeć i wypoczywać. Ostatnia opcja polega na potraktowaniu body jak zwykłej koszulki bądź bluzki. Jeśli dzień jest upalny, trzeba ubrać dziecko w coś przewiewnego i lekkiego. Body można wtedy połączyć ze zwykłymi spodenkami, legginsami lub spódniczką.

Podczas pierwszych miesięcy życia maluch raczej nie będzie skłonny do współpracy. W trakcie ubierania może grymasić, dlatego też wciągnięcie mu body przez głowę może okazać się zadaniem wielce problematycznym, a nawet niewykonalnym. Noworodkom z tego powodu poleca się body zapinane kopertowo. Taki strój pozwoli na uniknięcie konieczności zakładania ubrania bezpośrednio przez głowę. Proces ubierania stanie się łatwiejszy dla rodzica i przyjemniejszy dla dziecka.

Dodaj komentarz